I Komunia Święta

W związku z odwołaniem zajęć szkolnych do 24 maja terminy majowe Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicy I Komunii świętej zostają odwołane. Związane jest to także z zakazem organizowania zebrań, spotkań i zgromadzeń.

Zgodnie z wytycznymi Kurii Metropolitalnej w Szczecinie istnieje możliwość I Komunii Świętej Rodzinnej w małej grupie z udziałem najbliższych krewnych z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych. W wypadku naszej parafii liczba uczestników na dzień dzisiejszy nie powinna przekroczyć 40 osób, uczestnicy powinni siedzieć w odległości 2 merów od siebie oraz wszyscy łącznie z kandydatami do I Komunii Świętej powinni mieć zasłonięte usta i nos (tzw maseczki, itp.)

Jednocześnie musimy poinformować, że organizując I Komunię świętą Rodzinną w obecnych warunkach, możemy zagwarantować termin tylko w dniu powszednim po południu, nie jesteśmy w stanie zapewnić obecności organisty i wystroju kościoła oraz obecności służby liturgicznej podczas Mszy Świętej. Pozostałe kwestie do uzgodnienia.

Gdyby obowiązujące ograniczenia zostały zniesione w czerwcu i byłaby możliwość w sobotę czerwca udzielenia I Komunii Świętej całej grupie dzieci, prosimy rodziców o rozważenie tej propozycji.

Ciągle pozostajemy w niepewności. Termin alternatywny we wrześniu jest nadal aktualny, pod warunkiem odwołania stanu epidemii.

Uroczystość I Komunii Świętej zaplanowano na 20 września 2020 r. o godz. 11.00.

Rocznicę I komunii Świętej zaplanowano na 20 września 2020 r. o godz. 12.30.

Dzień wcześniej dzieci przystąpią do sakramentu spowiedzi świętej. Początek o godz. 9.00.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zaplanowany termin I Komunii Świętej w przyszłym roku – 16 maja 2021 podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.

Zaplanowana rocznica I Komunii Świętej w przyszłym roku – 16 maja 2021 podczas Mszy świętej o godz. 12.30