OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28.06.2020

I Etap prac renowacyjnych i konserwatorskich zakrystii południowej został zakończony. Obejmował on około 3/4 wszystkich prac. Bardzo dziękujemy miastu za olbrzymią pomoc w realizacji tego dzieła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. W duchu wdzięczności w każdą środę modlimy się za wspomagających naszą parafię. W kolejnym etapie chcemy zamontować drzwi i okna, które muszą być wykonane na specjalne, indywidualne zamówienie. Pozostaną prace wykończeniowe wewnątrz oraz konieczność zamówienia nowych mebli na szaty i sprzęt liturgiczny. Każdemu kto chce i może nas wspomóc w kontynuacji tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy. Ofiary można przekazywać przelewem na konto parafialne, bądź w zakrystii gotówką lub przy pomocy karty płatniczej.

  1. Msze Święte w dni powszednie od 29 czerwca do 31 sierpnia będą odprawiane tylko o godz. 18.00.
  2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w najbliższą środę.
  3. O powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Spowiedź Święta w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.
  5. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Komunikaty Kurii:

Informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka

Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ze względu na sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.mysliborska.com.pl o raz na portalu społecznościowy mwww.facebook.com /mysliborska/

Ofiary jako tacę oraz za wystawione dokumenty można składać na konto parafialne:

27 9387 1042 4207 5978 2000 0020

lub wspierając nasze remonty

81 1440 1143 0000 0000 0839 6167

************************************************************************************************************************************************

DAR ODPUSTU

Wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną Covid-19, powszechnie znaną jako koronawirus, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, także poprzez modlitwę, opiekują się nimi, udziela się daru specjalnych odpustów. 

Udziela się odpustu zupełnego wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, jeśliw duchu oderwanym od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożnej praktyki Drogi Krzyżowej lub innych form pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.

Pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy ci, którzy za przykładem Dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa według słów Boskiego Odkupiciela: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13), otrzymają ten sam dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach.

Ponadto, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.