I Komunia Święta

Dzieci przygotowują się do I Komunii Świętej pod kierunkiem pani Bożeny Chołdowicz i Ks. Jakuba Rogowskiego.

W związku z trwającą sytuacją pandemiczną istniejącymi ograniczeniami oraz trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji na dzień dzisiejszy zostały skorygowane plany przystępowania do I Komunii Świętej.

Spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej rozpoczną się w sobotę 6 marca 2021 r. Spotkania będą odbywać się w kościele.

Grupa I godz. 10.00; grupa II godz. 11.00; grupa III godz. 12.00. Ten program obowiązuje przez kolejne soboty marca. Natomiast w ostatnią sobotę marca będzie odprawione nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz z poświęceniem książeczek, różańców i medalików. Po świętach wielkanocnych spotkania zostaną wznowione w sobotę 10 kwietnia w tych samych godzinach i grupach. Dzieci przygotowujące się do I komunii Św. indywidualnej przychodzą na spotkania do grupy III.

  1. Istnieje możliwość przystąpienia dzieci do I Komunii Świętej indywidualnie tzw. „rodzinnej” bądź w bardzo małej grupie ( dwie, trzy, cztery osoby) w soboty czerwca. Wówczas rodzice dziecka organizują  przygotowanie świątyni oraz liturgii i oprawy muzycznej uroczystości.
  2. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 przystąpiliby do I komunii Świętej w sobotę 15 maja podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. (grupa I).
  3. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 przystąpiliby do I komunii Świętej w sobotę 22 maja podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. (grupa II).
  4. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Muzycznej, Uśmiech i pozostałych szkół  przystąpiliby do I komunii Świętej w sobotę 29 maja podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. (grupa III).

Oczywiście podane plany zależą od rozwoju sytuacji pandemicznej w Polsce.

Rocznice I Komunii Świętej nie są zaplanowane.