Neokatechumenat

      Jeżeli przeżywasz kryzys w swoim życiu religijnym lub czujesz, że czegoś Ci brakuje , jeżeli masz wątpliwości  co do istnienia Boga i Jego działania w Twoim życiu, jeżeli nie rozumiesz tego co Cię spotyka na co dzień to ta Droga jest dla Ciebie. Bóg chce przyjść do Twojego serca i mówić Tobie o Swoim całkowicie darmowym miłosierdziu. Jeżeli żyjesz w Kościele i chcesz pogłębić swoją wiarę, to także dla Ciebie Bóg przygotował wielkie rzeczy. Ta droga może całkowicie zmienić Twoje życie.

      Droga Neokatechumenalna jest przeznaczona zarówno dla ludzi oddalonych od Kościoła, jak i tych, którzy chcą głębiej przeżywać wiarę i wtajemniczać się w sakrament Chrztu Świętego i płynące z niego łaski. Założycielami tej Drogi są Kiko Argüello, Carmen Hernandez i Ojciec Mario. Przez około 45 lat istnienia Neokatechumenat zawędrował do 105 krajów świata, powstało 20 000 wspólnot. Droga Neokatechumenalna daje dobrą, konkretną formację jej członkom.

W Stargardzie Neokatechumenat istnieje w naszej parafii. Zapraszamy na najbliższe katechezy głoszone przez członków wspólnoty neokatechumenalnej.

„Wspólnota neokatechumenalna pomaga nam w życiu rodzinnym, wychowywaniu dzieci, wprowadzaniu nauki Kościoła w czyn, a także wydobywa nas z poczucia anonimowości w Kościele.”