OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ROKU

29.01.2023

OFIAROWANIE JEZUSA W ŚWIĄTYNI
  • Święto Ofiarowania Pańskiego przypada 2 lutego. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Tradycyjnie ten dzień nazywa się świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Ofiarowania starzec Symeon wziął na ręce Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: „Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela”.
  • Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Na Msze Święte przynosimy gromnice. Po wieczornej Mszy Świętej będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej do południa podczas Mszy Świętych oraz wieczorem od godz. 17.00.
  • Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Echo Arioso  odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w pierwszą środę miesiąca.
  • W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi świętej tego dnia od godz. 17.00.
  • Adoracja w intencji małżeństw i rodzin w ciszy w pierwszy piątek miesiąca rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej. Można włączyć się w dowolnej chwili i na dowolny czas. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.
  • Na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca 4 lutego. Msza Święta o godz. 8.00, po niej medytacja i modlitwa różańcowa.
  • Prasa katolicka do nabyciu przy wyjściu z kościoła. W Niedzieli i w Gościu Niedzielnym – o obronie papieża Jana Pawła II wobec współczesnych zarzutów, w Niedzieli o mądrości Seniorów a także o wpływie domu rodzinnego na późniejsze życie małżeńskie. W Gościu Niedzielnym o spowiedzi jak o kole ratunkowym oraz jak być wierzącym mężczyzną.

Odnawiamy kolorystykę kościoła. Kto chciałby wspomóc obecnie trwające prace może przesłać ofiarę na konto parafialne podane poniżej. Dziękujemy także wiernym ofiarodawcom przekazującym systematycznie datki na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Ofiary jako tacę oraz za wystawione dokumenty można składać na konto parafialne:

27 9387 1042 4207 5978 2000 0020

lub wspierając nasze remonty

81 1440 1143 0000 0000 0839 6167

************************************************************************