OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022

  • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Przypomina ona o zwycięstwie Chrystusa, ale także o naszym przeznaczeniu do świętości.
  • Na dziewięć dni przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego,  ramach przygotowania do odpustu parafialnego, od najbliższego piątku podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się słowami Nowenny do Ducha Świętego. Będziemy trwali na wspólnej modlitwie podobnie jak apostołowie, którzy modlili się po wniebowstąpieniu Pana Jezusa, czekając na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego. Chcemy, aby przez czuwanie i głębokie przeżycie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, na nowo ożywione zostały w nas dary, które otrzymaliśmy w sakramencie chrztu i bierzmowania.
  • Dzieci ze szkoły podstawowej nr 10 przystąpią do I Komunii Świętej w najbliższą sobotę. Dzień wcześniej przystąpią do I spowiedzi świętej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Księża z Sanktuarium Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kobylance zapraszają na uroczystość odpustową w sobotę 28 maja o godz. 12.00. Mszy Św. będzie przewodniczył ks. bp Henryk Wejman.
  • Prasa katolicka do nabyciu przy wyjściu z kościoła.
  • X Stargardzkie Śpiewy Maryjne odbędą się w niedzielę 29 maja o godz. 16.00 w kolegiacie stargardzkiej. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

KOMUNIKATY KURII:

W poniedziałek, 6 czerwca br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji i modlitwą błagalną w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

Zapraszamy na dni młodych do Chojny. Termin 16 – 18 czerwca. Szczegóły na stronie: https://ichtis.info/


Odnawiamy kolorystykę kościoła. Kto chciałby wspomóc obecnie trwające prace może przesłać ofiarę na konto parafialne podane poniżej. Dziękujemy także wiernym ofiarodawcom przekazującym systematycznie datki na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Ofiary jako tacę oraz za wystawione dokumenty można składać na konto parafialne:

27 9387 1042 4207 5978 2000 0020

lub wspierając nasze remonty

81 1440 1143 0000 0000 0839 6167

************************************************************************